Gongu meditācija

Kā jau zināms, meditāciju veidi ir dažādi. To var praktizēt gan viens, gan grupā, gan klusumā, gan ar mūziku – kā nu kuram patīk labāk. Ne visi meditācijas veidi ir piemēroti ikvienam – katram noteikti būs kāds meditācijas veids, kurš padosies un patiks vislabāk. Viens diezgan interesants meditācijas veids ir meditācija ar gonga skaņām. To, protams, nevar praktizēt mājās (ja vien tev mājās nav gongs, jo ieraksta skaņa nebūs gluži tas pats kas ātrie kredīti uz gadu), taču arī Latvijā ir iespējams doties uz šādām meditācijas nodarbībām. Kāpēc tieši gongs? Jo tam ir tādas skaņu vibrācijas, kuras atbilst Visuma frekvencēm, kā arī tās saskan ar cilvēku organisma vibrācijām. Būtībā gonga skaņu vibrācija var atjaunot līdzsvaru cilvēka organismā. Tā kā ir svarīgas tieši šīs vibrācijas, tad loģiski, ka tikai gonga skaņas ieraksts vien nebūs pietiekams, lai šo meditāciju pilnībā izbaudītu.

Protams, arī no ieraksta skaņām būs kāds relaksējošs efekts, taču ne tāds kā īsta gonga klātbūtnē. Skaņas vibrācijas darbojas arī tad, ja mēs nekādas skaņas nedzirdam, un tas ir ļoti būtiski. Austrumos, kur dažāda veida meditācijas ir cilvēku ikdiena, gongu izmanto jau ļoti sen un dažādiem mērķiem. Taču relaksācija un dziedniecība ar gonga skaņām tiek praktizēta visu laiku, un ne tikai Austrumos, bet gan visā pasaulē. Šīs gonga skaņas ne tikai atslābina ķermeni un prātu, bet tās spēj arī uzlabot fizisko veselību. Pastāv uzskats, ka ķermeņa fiziskā veselība ir atkarīga no tā, cik brīvi dažādas enerģijas plūst cauri ķermenim (zināmāks vārds tam ir čakras). Ja kāda enerģijas plūsma tiek traucēta vai ir bloķēta, tad arī fiziski ķermenis jūtas slikti.

Ar šīm skaņu vibrācijām var atbrīvot enerģijas blokus un uzlabot šīs enerģijas plūsmas. Protams, ka tas nav nekāds brīnumlīdzeklis, un pēc šādas meditācijas gongu skaņās nevar cerēt, ka visas slimības maģiski pazudīs un viss būs vislabākajā kārtībā – tā tas gluži nenotiek. Taču kaut kādus uzlabojumus tas patiešām var dot, vai arī aizkavēt kādu slimību rašanos. Katrā ziņā tas nav nekas kaitīgs, tāpēc to noteikti var pamēģināt – tas nav sāpīgi, kā arī tas nemaksā pārāk daudz, tāpēc ikviens to var kaut reizi pamēģināt. Protams, ka lielāks efekts būs tad, ja to darīsi gana regulāri, piemēram, reizi mēnesī, jo tikai no vienas šādas reizes varbūt arī nekāda paliekoša efekta nebūs. Gongu meditācijas var būt dažādas, parasti vienas nodarbības ilgums ir aptuveni stunda.

Gonga meditācija tiek vadīta – cilvēks stāsta un ar vārdiem tevi vada un saka kas ir kad jādara, kā arī attiecīgos brīžos uzsit pa gongu. Cilvēki šajās nodarbībās atrodas guļus stāvoklī, tāpēc ir diezgan liela iespēja aizmigt. Meditācijā aizmigt nebūtu vēlams, jo ir jāsaglabā tāds pusnomoda stāvoklis, jo tieši tad ķermenis vislabāk var atjaunoties un relaksēties. Taču, ja gadās aizmigt, tad nekas traks nebūs – gan jau katrā nodarbībā ir vismaz viens cilvēks, kurš iemieg. Nav jau slikti, jo varbūt iznāk ļoti labi pagulēt – arī tas ir ļoti veselīgi un labi. Daudziem arī šķiet, ka gongu skaņas būs ļoti skaļas (un varēs, piemēram, sabīties tā vietā lai atslābinātos), taču tā tas nav – gongu skaņas ir ļoti organiskas un iederīgas. Tās noteikti rada ļoti patīkamas izjūtas visā ķermenī un prātā.

Ja tev interesē izdevīgākie paterina krediti tad iegriezies Kredits247.lv!